סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

 

 

תקלות נפוצות במשאבות מים

משאבות המים מבצעות פעולה חשובה מאוד ולמרות שלא כולם יודעים מהן עושות והיכן הן מותקנות, בלעדיהן לא היינו מצליחים להסתדר בעיקר בבנייה המודרנית שעולה יותר ויותר לגובה.

תקלות נפוצות במשאבות וואקום

מאז ומתמיד בני האדם היו צריכים לחיות בקרבת מים וגם היום הצורך הכרחי לקיום תקין. עם זאת, כשהאנושות החלה לבנות לגובה נוצרו בעיות רבות בגלל הפרשי הלחצים בין המים בקומות התחתונות לעליונות, והיה צורך לפתור את הבעיה כדי לספק מים לקומות הגבוהות. משאבות מים מבצעות בדיוק את הפעולה ההכרחית ביצירת לחץ מים מספק אך עדיין תקלות רבות מתרחשות והמשאבות יוצאות מכלל פעולה.

תקלות שיכולות להשבית בניין שלם

משאבת מים לבניין ניתן למצוא בכל בניין גבוה. למעשה, גם בנייני דירות של 5 או 6 קומות יכולים להיעזר במשאבה למרות שלא תמיד הדבר הכרחי. לעתים המשאבה מותקנת מהקמת הבניין ולעתים לחץ המים בעייתי במבנים ישנים שזוכים להתקנה מאוחרת יותר. תקלות במשאבת המים יכולות לפגוע בציבור דיירים רחב מאוד ולא רק ללחץ נמוך, שיכול לגרום לעצבים רבים בעיקר כששוטפים כלים או כשרוצים למלא דלי כדי לעשות ספונג'ה, אלא בחוסר מים כללי מה שחייב להיפתר במהרה.

תקלות במשאבה: אבחון מקדים והבנת הבעיה

לפני שמתחילים להשתגע ולחשוב שמדובר בתקלה במשאבה כדאי מאוד לבדוק מה בכלל הבעיה. הדרך הכי פשוטה לאבחון מהיר היא להבין האם רק לנו בדירה אין מים או שלעוד דיירים התגלתה בעיה בלחץ המים או שאין מים בכלל. כך נוכל לדעת האם המשאבה של הבניין היא זו שבעייתית או שמדובר בבעיה אחרת, פרטנית יותר. במקומות בהם משאבת המים אמורה לבצע פעולה אחרת כמו למשל שאיבה מבריכה או ממאגר מים או משאבה מים תעשייתית, חשוב מאוד לבחון מה בדיוק הבעיה: האם היא לא שואבת בכלל, האם המשאבה מוציאה קולות בעייתיים בזמן השאיבה וכולה.

מספר תקלות נפוצות במשאבת המים

  • אחת התקלות הנפוצות ביותר היא כשל במנוע. כשל במנוע הוא למעשה אחת הבעיות החמורות ביותר כיוון שלפעמים הוא מבשר על מותה של המשאבה. יש משאבות ישנות מאוד שניזוקות לאורך השנים מנזקי הזמן, פעילות מוגברת שלמעשה גם אחרי שנים רבות מנוע איכותי לא יעמוד בלחץ. חשוב מאוד לבצע בדיקות תקינות שגרתיות למשאבה אך בבוא העת להחליף אותה. כאן נכנס גם שיקול חשוב האם לתקן את המנוע או להחליף אותו, או להחליף את המשאבה כולה, כאשר כל מקרה יטופל לחודו בהתאם למצב.
  • תקלה נפוצה נוספת במשאבות מים הוא לכלוך שמונע ממנה לפעול. אתם ודאי תתעצבנו לגלות שיש לכלוך במשאבה שחסם אותה ולמעשה לא נתן לזרימת המים להתבצע כראוי אך לא תמיד זו תהיה אשמתכם. במים שזורמים בצנרת המים בכל בית בישראל אין רק מים ויש לכלוך רב, גם אם הוא אינו נראה לעין, שבטווח הארוך יכול להשפיע עליה ואף לחסום אותה. במקרים כאלו יש צורך לנקות את המשאבה היטב והכי חשוב, לגלות מאיפה הגיע הלכלוך והאם אפשר למנוע ממנו להצטבר שוב.
  • משאבת מים יכולה לפעול בצורה לקויה בגלל בעיות שבכלל לא קשורות למנוע אלא לצנרת שלה בעצמה. יש הרבה מצבים בהם יש נזילה שמאיימת לבזבז מים רבים לבניין שלם ולמעשה מדובר בנזילה רגילה כמו בכל צנרת אחרת. הצינורות לא תמיד יהיו חדשים דבר שמעלה את הצורך בבדיקות תקינות.

פתרון מקצועי ומהיר

בכל בעיה במשאבות מים שגרת החיים יכולה לקבל מכה כואבת שמחייבת פתרון מהיר. אנחנו בסליל המנוע בע"מ מבצעים בדיקות תקינות למשאבות המים באופן שגרתי ללקוחות רבים על הצד הטוב ביותר כולל החלפת חלקים ומנועים בהתאם לבעיה. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן