סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

 

 

תקלות נפוצות במשאבות חול

מהי משאבת חול

משאבת חול אמורה לשאוב חול וזהו למעשה תפקידה היחיד. למרות שזה נראה תפקיד לא משמעותי עד כדי כך, מפעלים רבים נעזרים בחול כדי לייצר זכוכיות ומלט ולמעשה רק עם משאבת חול השאיבה יכולה להתבצע בגלל ההרכב המיוחד והבעייתי של החול.

מה מיוחד במשאבת חול?

משאבות חול מגיעות במגוון של גדלים ודגמים ולמעשה מתאימות לעבודות מסוימות. מצד אחד ניתן לראות רכבים ענקיים ששואבים חול ויכולים לשאוב כמויות מסחררות במשך דקות ספורות, שיספיקו לשימוש תעשייתי או לענף הבנייה. לצדן, ניתן לראות משאבות קטנות שיכולות לשמש בעלי מקצוע לשאיבת ביתית כדי לסלק פסולת בניין שנשארה או כדי לפנות ארגז חול מגן מסוים. המשאבה צריכה לעבוד עם גרגירים קטנים מאוד ולכן הדיוק המרבי שלה, אך עם זאת יש תקלות רבות שיכולות להיגרם.

3 תקלות נפוצות

  • תקלה נפוצה בכל משאבה היא תקלה במנוע. אם משאבת החול לא מצליחה לשאוב בצורה טובה יכול להיות שהבעיה היא בתפוקת המנוע. המנוע של משאבות החול אמור להיות חזק במיוחד כיוון שהפעולה אינה פשוטה אך הלחץ שמופעל עליו יכול לשחוק אותו מהר מאוד. זו הסיבה מדוע חשוב להתאים את העבודה של המנוע והמשאבה אל מה שמצוי כיוון ששאיבה בהיקפים גדולים מידי עם משאבה שאינה מותאמת יכולה להיות בעייתית ולסכן את המשאבה. כדאי לבדוק אם המנוע מתחמם ואם הלחץ שהוא מייצר לשאיבה נמוך מהרגיל.
  • תקלה נוספת נפוצה שיכולה לקרות למשאבת חול היא חול שנכנס למשאבה עצמה אמנם חול אמור להיכנס דרך הצינור ולהגיע עד למיכל שמכיל אותו אך לפעמים החול יכול לעבור לכיוון אזור יניקת האוויר כמו גם לכלוך אחר, לאו דווקא מהצינור אלא מהמתאר שמסביב. המנוע חייב להיות מאוורר ולכן יש לו פתח אוורור שדרכו לכלוך יכול להיכנס וכך פעולת השאיבה עצמה תתבצע בצורה לקויה. הפתרון לבעיה הוא ניקוי מנוע המשאבה ופתחי האוורור כולל בדיקה מעמיקה כיצד הגיע הלכלוך וכיצד למנוע אותו בהמשך.
  • יכול להיות שהמנוע יפעל בצורה נורמלית לחלוטין ולא תראו כל סימן של תקלה אך החול לא יישאב. יכול להיות שתגלו שהחול לא נשאב דרך הצינור בגלל שיש חור. החור לא מונע מהחול להגיע למיכל שאמור לאסוף אותו אלא מונע מהאוויר באופן כללי להגיע אל החול. לחץ האוויר יירד והחול לא יישאב דרך הצינורית מה שיכול להוציא את המשאבה מכלל שימוש עד להחלפת הצינור. לפעמים החול נשאב בצורה לקויה דבר שהופך את זיהוי הבעיה בצינור לקשה יותר.
 

איך מונעים תקלות במשאבת החול?

כל משאבת חול אמורה לעבוד בצורה שלשמה היא יוצרה. הבעיה היא שאנשים רבים חושבים שהם יכולים להשתמש במשאבה כאוות נפשם דבר שיתגלה כטעות מהר מאוד. הפתרון היחידי הוא תחזוקה נכונה של המשאבה וכמובן ההתאמה שלה לפעילות הנורמלית בעבורה. רק כך המשאבה תחזיק מעמד לאורך זמן כאשר ניקיון שלה חייב להתבצע אחת לכמה שימושים.

אנחנו בסליל המנוע כאן לשירותכם בכל תקלה במשאבות חול ועוד משאבות רבות אחרות. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן