סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

 

 

תקלות נפוצות במשאבות וואקום

כיצד עובדות משאבות וואקום?

לפני שנדבר על מספר תקלות נפוצות שעלולות לקרות במשאבות וואקום כדאי להכיר את עקרון הפעולה של המשאבה. אפשר לומר שמשאבות וואקום אינן משאבות פשוטות אך עקרון הפעולה של המשאבה לא מסובך. כל מה שמהמשאבה עושה הוא להוציא אוויר באמצעות שסתום חד כיווני כאשר האוויר מוצא בלחץ גבוה מאזור סגור. למשל, מכונת שרינק היא מכונה שאורזת בוואקום ומשאבת וואקום היא זו שמניעה אותה. המשאבה יכולה להיות קטנה או גדולה, בעוצמות משתנות וגם ימי חייה משפיעות על התפקוד שלה ולעתים בעיות ותקלות פוגעות בה באופן שלא ניתן להשתמש בה.

תקלות נפוצות במשאבות וואקום

  • אחת התקלות הנפוצות ביותר היא בפתח החיבור של המשאבה לצינור. פתח החיבור אמנם חזק ומותאם ללחצים שהמשאבה צריכה לייצר כדי ליצור את הוואקום הנדרש אף נזקי הזמן לא פוסחים עליו והוא יכול למצוא את עצמו לא שימושי. פתח החיבור בדרך כלל עשוי מחומר גמיש למחצה כמו גומי וכל קרע קטן בו יכול להוביל לאי יצירת הוואקום הנדרש או עבודה איטית יותר שאינה מלאה.

 

  • עוד אחת מהתקלות הכי ידועות שמשאבות ובמכונות באופן כללי היא תקלה במנוע. אם המשאבה לא פועלת כמו שצריך יכול להיות שהמנוע לא מצליח לייצר את הלחץ הנדרש. מה יכול לפגוע במנוע? יכול להיות שאלו נזקי הזמן שהגיעו ועשו את שלהם ויש צורך להחליף למנוע חדש או יותר או למשאבה חדשה יותר. יש סיכוי שהמנוע עבד בצורה מאומצת שמנוגדת להוראות ולמעשה אי התחזוקה הזו יכולה או לשחוק את המנוע בצורה אנושה.

 

  • מנוע שמתחמם יכול להיות בעיה קשה מאוד בעיקר במשאבות וואקום כיוון שהוא אמור ליצור לחץ אוויר גבוה מאוד ואז להוציא אותו במהירות. אם המנוע לא מקיים את הפעולה הזו בשלמות הוואקום פשוט לא יתאפשר. גם הוצאה חלקית של אוויר לא תהיה מספקת כיוון שבמהלך הפעולה אנו דורשים יצירת מרווח ללא אוויר כדי לא פגוע במוצר ובסטריליזציה שלו מה שלא יקרה גם עם מעט אוויר.

 

  • שסתומים חד כיווניים משמשים גם את התעשייה וגם את הרפואה אך לא כולם מושלמים. יש שסתומים שדורשים החלפה כיוון שהאוויר לא יזרום בכיוון אחד בלבד למרות הלחצים הגדולים. מספיק שמעט אוויר יעבור בכיוון השני בסיום הפעולה ויש צורך למצוא שסתום חדש.
אספקת מפוחים

תיקון המשאבה או קנייה של משאבה חדשה?

בשאלה הכלכלית הזו האם כדאי לרכוש משאבה חדשה או לתקן אותה, יש צורך לבדוק כל מקרה לחוד. יש משאבות שידרשו החלפה של חלק כה יקר עד כדי שכדאי לקנות משאבה חדשה עם אחריות. אנחנו בסליל המנוע בע"מ כאן כדי להמליץ לכם ולייעץ לכם מה לעשות עם ידע עשיר בתיקון משאבות מכל הסוגים. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן