סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

 

 

משאבות לכיבוי אש

בטיחות אש היא אלמנט תפעולי משמעותי ביותר בכל התקנה של משאבות כיבוי אש. משאבות לכיבוי אש הן מרכיב נחוץ ואף מחייב כשמדובר במערכות כיבוי מורכבות שנדרשות ללחץ מים גבוה. מערכות אלה, שדורשות משאבות להגברה של לחץ המים, יותקנו לרוב במבנה גבוה ורחב ידיים כמו מפעל תעשייתי, מבנה ציבורי, קניונים, בתי מלון ועוד. במקרים בהם ספרינקלרים יותקנו בתקרה גבוהה או בבניין גבוה, לחץ המים הרגיל לא יספיק כדי לספק מענה אפקטיבי לכיבוי שריפה, לכן קיים צורך בהתקנה של משאבות ייעודיות לכיבוי אש, שהן מגדילות בצורה ניכרת את לחץ המים למערכת הכיבוי.

אופן הפעולה של משאבת כיבוי אש

משאבת כיבוי אש היא רכיב מרכזי במערכת כיבוי אש, ופועלת להזרמת מים בלחץ גבוה דרך צנרת ייעודית וספרינקלרים, תוך כדי כיבוי יעיל של שריפות. אופן פעולת המשאבה תלוי בסוגה, אך באופן כללי ניתן לחלק אותו לארבעה שלבים עיקריים.

מים נשאבים דרך פתח יניקה ממקור מים – מים נדחפים אל תוך המשאבה דרך פתח יניקה.

הגברת לחץ – גלגל בעל להבים מסתובב במהירות גבוהה, ויוצר זרימה חזקה של מים. זרימה זו גורמת לירידה בלחץ באזור מרכז הגלגל ומים נשאבים פנימה דרך פתח היניקה.

הזרמת המים – מים בלחץ גבוה זורמים דרך צנרת ייעודית אל ראש הממטרות, שם הם מפוזרים בצורה אחידה על מנת לכבות את האש.

בקרה- מערכת בקרה מתוחכמת מפקחת על פעולת המשאבה, מוודאת שהיא פועלת בלחץ וזרימה נכונים, ומתריעה במקרה של תקלות.

משאבת כיבוי אש

חשיבות משאבות כיבוי אש

משאבת כיבוי אש ממלאת תפקיד קריטי בבטיחות, הן בהגנה על חיי אדם והן בהגנה על רכוש במקרה של שריפה. היא מהווה חלק בלתי נפרד ממערכת כיבוי אש מקיפה, הכוללת צנרת, ספרינקלרים, גלאי עשן ומערכות בקרה.

המשאבות מורכבות ממאגר מים ומכשירים שמגנים על לחץ גבוה של המים, מה שמאפשר הגעה של הזרמים לאזור הדליקה. לכיבוי אפקטיבי של שריפה תידרש התאמה של מקום התקנת משאבות המים יחד עם תכנון ראוי של מקורות המים והתקנה של לוחות פיקוד ומכשירי ג'וקי שידאג לרמת לחץ מים ראויה.

שני הסוגים העיקריים של משאבות לכיבוי אש הינם – משאבות דיזל ומשאבות חשמליות. מאחר ורוב המקומות לא ידעו להתאים את סוג המשאבה לסוג המבנה, מוטב יהיה לפנות לחברה שמתמחה בתכנון והתקנה של מערכות אלה, היא תדע להתאים את סוג המשאבה למבנה עצמו. נציין שלסוג המשאבה קיימת חשיבות גדולה בכל הנוגע למידת היעילות של המערכת לספק טיפול יעיל ובטוח, שיגן על הסביבה במידה וחלילה תפרוץ דליקה במקום.

משאבות דיזל

משאבות דיזל לכיבוי אש מיועדות להתקנה באזורים שיש שם לחץ מים נמוך מידי ושלא עומדים בתקן הבטיחות המחייב, לרבות במבנים גדולים או גבוהים במיוחד, ניתן יהיה להסיק שבקומות הגבוהות לחץ המים צפוי להיות יחסית נמוך ולכן המטרה היא לאפשר למערכת הספרינקלרים לספק תוצאה יעילה במקרה של שריפה. משאבות דיזל לכיבוי אש לרוב יחוברו אל מאגרי מים כאשר יחד, הם יצליחו להעצים את לחץ המים באזור הדליקה.

 
כל מבנה יהיה בנוי בגודל ובגובה אחר, לכן התאמה של המשאבות לכל מבנה אמורה להיעשות בהתאם למאפיינים של המבנה, אלא אם כן קיימת משאבה מדיזל שתתאים בדיוק לכל מקום. מבנה תעשייה שיש בו שתי קומות הינו שונה בצרכיו ממבנה שיש בו עשרים קומות. זו הסיבה שבגינה תכנון חדרי המשאבות והתאמה של המשאבות הראויות ביותר צריכים להתבצע בעזרת צוות מנוסה בתחום מערכות הכיבוי.

ברגע שחלילה תפרוץ שריפה, מערכת הכיבוי אמורה להיות ערוכה להעניק מענה זריז ויעיל בשל לחץ מים נמוך מידי. כמו כן, גם התחזוקה של המשאבות הינה משמעותית וצריכה להתבצע מדי תקופה על מנת להבטיח מענה הולם בזמן אמת.

משאבות חשמליות

גם במקרה של משאבות חשמליות תפקידן יהיה להגדיל את לחץ המים במוקד הדליקה בזמן שהוא נמוך וזאת על מנת שמערכת המתזים תצליח לכבות את השרפה בצורה האפקטיבית ביותר. כשמדובר בהתקנה או בתחזוקה של משאבות חשמליות לכיבוי אש, גם כאן כדאי לבחור רק בחברה מקצועית, בעלת ניסיון ומוניטין בתחום זה.

העיקרון המהותי שיש להפנים הינו שלכל מבנה ולקוח יהיו צרכים שונים ודרישות אחרות, בשל סוג המבנה עצמו, הגובה שלו או הציוד שהוא מכיל וכולי. לכן בטרם בוחרים במשאבת כיבוי אש, יש להכיר בשלל המאפיינים של סוג העבודה, סוג מערכת הכיבוי הנדרשת ולבצע תכנון מהודק בהתאם לכל הפרטים.

משאבות נוספות: טבולותוואקום, חול, סחרור,

H4 סליל המנוע – המקום שלכם למשאבות בורגיות

חברת סליל המנוע הינה חברה ותיקה ובעלת ניסיון עשיר במכירה ותפעול של משאבות בורגיות.
צרו איתנו קשר במספר: 073-7821089 ונשמח לסייע לכם!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן