סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

משאבות לבריכה כל מה שצריך לדעת

משאבה היא אביזר חיוני להפעלה של כמעט כל סוגי הבריכות. במאמר הבא נסביר איך יודעים איזה משאבה מתאימה לכל בריכה, כיצד בוחרים אותה ומתי נכון להפעיל אותה על מנת להפיק ממנה את כל היתרונות

המטרה של משאבה לבריכה היא לסנן את המים. כפועל יוצא מכך, יש צורך להתאים פחות או יותר לכל סוגי הבריכות את המשאבה הנכונה עבורן. למעט בריכות מתנפחות וקטנות יחסית, כל בריכה צריכה משאבה. מנגד, קיימים הבדלים יחסית משמעותיים בין סוגי הבריכות ולכן גם בין סוגי המשאבות הרלוונטיות.

איזה משאבה מתאימה לבריכה?

משאבה צריכה להתאים לגודל של הבריכה ולכמות המים שיש בתוכה. כמו כן, רצוי להביא בחשבון את האופן שבו עומדים להשתמש בבריכה.

באופן כללי, ההמלצה היא להשתמש בערכת שכוללת משאבה ומסנן חול. כך ניתן להשיג את השילוב האידיאלי בין סינון מים לבין צריכת אנרגיה נמוכה. בנוסף, ערכה כזו תהיה משתלמת מאשר ברכישה נפרדת.

איך בוחרים משאבה לבריכה ביתית?

בחירת משאבה לבריכה צריכה להיות מבוססת על מספר שיקולים. הנה למשל הפרמטרים המרכזיים שבהם משתמשים כדי לבחור משאבה מן הסוג הזה:
א. הספק של גלון לשעה – נתוני היצרן עוזרים לדעת כמה גלון בשעה מסוגלת כל משאבה לסנן. אם משווים מוקדם בין סוגים שונים של משאבות, צריך לבדוק את ההספק מבחינת גלון לשעה.

ב. צריכת אנרגיה – נתונים כמו 200 וואט לשעה מתארים משאבה לבריכה שהיא יחסית חסכונית. עם זאת, המשאבה צריכה להתאים לגודל הבריכה. כתוצאה מכך, בריכות גדולות במיוחד ידרשו משאבות יותר מאסיביות שצריכת החשמל שלהן גבוהה יותר.

ג. הרכבה פשוטה, קלה ומהירה – כדאי לתת עדיפות לדגם של משאבה לבריכה שאותו אפשר להרכיב בצורה עצמאית. הרכבה פשוטה, קלה ומהירה רלוונטית לכל סוגי הבריכות העיליות ובחלק מהמקרים גם לבריכות בנויות. עם זאת, בבריכות מתועשות או גדולות במיוחד יכול להיות שבכל זאת יהיה צורך במעורבות של טכנאי חיצוני.

ד. חומרי גלם איכותיים – בהחלט משתלם להשקיע עוד כמה שקלים בחומרי גלם איכותיים. כאשר המשאבה בנויה מחומרי גלם איכותיים, זה אומר שניתן להשתמש בה לתקופה ארוכה יותר בלי לחשוש מהצטברות של נזקי בלאי ושחיקה.

מתי מפעילים משאבה לבריכה?

מומלץ להפעיל משאבה לבריכה במשך 6-8 שעות ביום. עם זאת, יש לדאוג שההפעלה לא תהיה רצופה אלא תתבצע לסירוגין. כך לדוגמא רצוי להפעיל את המשאבה לשעתיים בבוקר, עוד ארבע שעות ברצף אחר הצהריים ועוד שעתיים בערב.

במקביל, כדאי להתאים את מספר שעות ההפעלה לאופי השימוש: ככל שמשתמשים במשאבה לעיתים קרובות יותר או לזמן ממושך יותר, כך גם משך ההפעלה צריך להתארך. יתרה על כך, ניתן להשוות בין דגמים של משאבה לבריכה על פי זמן ההפעלה המומלץ לכל אחת מהן.

למה צריך משאבה לבריכה?

הצורך במשאבה לבריכה קיים בגלל החשיבות של שמירה על היגיינה וסינון חול. מבחינה בריאותית, משאבה לבריכה היא תנאי לשמירה על מים נקיים. כאשר המים של הבריכה נקיים, נעים יותר לשחות בה ויש פחות סיכוי להתפתחות של ירקת. בנוסף, משאבה לבריכה פועלת בצורה אוטומטית ולכן היא מנקה את הבריכה ללא צורך במעורבות מצד המשתמשים.

במשאבה משתמשים גם לבריכות דגים >>

מבחינת תחזוקה שוטפת, משאבה לבריכה מונעת בעיות כתוצאה מאבנית או כלור. מומלץ לתחזק את הבריכה עם משאבה ורצוי לעשות את זה באופן שמתאים לגודל שלה ולאופן השימוש. עם הזמן, מתרגלים לפעולה של המשאבה ומרוויחים כושר סינון גבוה של כל סוגי החלקיקים הקטנים או הגדולים שעלולים לחדור אליה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן