סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

השימוש של משאבות צנטריפוגאליות בתעשייה

כיצד ניתן לדעת מתי שימוש במשאבה צנטריפוגאלית הוא הבחירה הנכונה? משאבות אלה מעוצבות עבור מספר מצומצם של מקומות בתעשייה ויש להן שימוש ייחודי. למשאבה צנטריפוגאלית יש מעין גלגל מניע בתוך כלל העטיפה של המשאבה. נוזלים נדחפים למרכז או ל"עין" של פנים המשאבה. המנוע של המשאבה מפעיל כוח בצורה סיבובית עד שנוצר כוח צנטריפוגאלי. הנוזל יוצא מאזור המנוע דרך תעלה אל תוך תא מיוחד, שם חלק מהכוח הופך ללחץ עקב מרחב קטן יותר באזור.

יתרונות המשאבה

משאבה צנטריפוגאלית ידועה ביעילות רבה תוך ניצול מועט של אנרגיה. השילוב הזה חשוב ביותר במבנים מסחריים, למשל, בהם ניתן לעשות שימוש במספר רב של צנטריפוגות. עקב עיצובם הפשוט יחסית, המשאבות ידועות בעמידות הגבוהה שלהן ובצורך המועט לתחזוקה שוטפת. במשאבות אלה נעשה שימוש בענף הבנייה כמקור עיקרי לפמפום מים, כך שתהיה אספקה מספקת במבנים. בנוסף, נעשה בהם שימוש במערכות הגנה לכיבוי אש וכן למטרות קירור. לבסוף, ראוי לציין כי גם תעשיות המשקאות האלכוהוליים, המזון והכימיקלים עושות שימוש במשאבות אלה במפעלים השונים.

מנגנון פעולה

משאבה צנטריפוגאלית נחשבת לציוד פשוט לשימוש, וכך גם מנגנון הפעולה שלה. המטרה שלה היא להפוך אנרגיה של מנוע חשמלי או של טורבינה, לאנרגיה קינטית ולאחר מכן לאנרגיית לחץ של הנוזל שזורם. שינויי האנרגיה נעשים בשני מקומות עיקריים – באזור המניע של המשאבה ובתאים מיוחדים. כמות האנרגיה שהנוזל מקבל היא פרופורציונאלית למהירות של הקצה של האזור המניע במשאבה. ככל שהמשאבה גדולה יותר כך גם מהירות הזרימה של הנוזל תהיה גדולה יותר.

 

החשיבות של המשאבות

חשיבותן של המשאבות באה לידי ביטוי במפעלים שמייצרים כמויות גדולות של מוצרים וכן במבנים מסחריים שזקוקים למספר רב של משאבות לצרכי תפעול תקין. ניכר כי עסק אשר בחר להתקין משאבה צנטריפוגאלית בשטחו זכה להספקי עבודה איכותיים יותר, כך שבסופו של דבר הימצאות המשאבות הניבה להם סכומי כסף גבוהים מאשר מפעלים מקבילים אשר לא עשו שימוש במשאבות, וכל זאת ללא מאמץ תפעולי קשה. אין זה אומר כי בעלי העסק האלה לא עובדים קשה, נהפוך הוא, עליהם להשתמש בכישורים אחרים על מנת למשוך אנשים ולנהל את העסק שלהם בצורה מוצלחת. עם זאת, למשאבות יש יתרון גדול בייעול העשייה של העסק מבחינות רבות.

משאבה צנטריפוגלית

כשקונים משאבה, כל צרה יכולה לצוץ לכל אחד. עם זאת, כדי למזער את הסיכוי שתיתקלו בבעיות, מומלץ לחפש משאבה אצל חברה מוכרת ומנוסה וכך הקנייה גם תהיה משתלמת ולאורך שנים ונקייה מתקלות יום יומיות שיעיקו על השימוש.

הדרך לרכישת המשאבות

רכישת משאבות נכונות אינה דבר פשוט עבור בעל העסק. דבר זה מצריך שרשרת ארוכה של מעורבים, החל ממציאת חברות מיומנות ומנוסות בתחום, דרך העברת המשאבות לאנשי המקצוע המתאימים לצרכי התאמתן לעסק, וכלה בתחנה האחרונה בה הן מותקנות. בעל העסק תלותי בשרשרת זו, וחייב לספק תשלומים לכל המעורבים בתהליך, וראוי לציין כי רכישה של מספר רב של משאבות הנה מעמסה כלכלית לא מבוטלת (על אף שיכולה להשתלם בטווח הזמן הארוך).

קונים משאבות – יתרון או חסרון?

מובן כי קיימים יתרונות וחסרונות לקנייה מסוג זה. המצדדים בה, טוענים כי היא מפחיתה לחץ מבתי העסק הגדולים, מייעלת את העבודה בהם ומעלה בצורה ניכרת את התפוקה. לשיטת המקטרגים, המשאבות פוגעות בצורה קשה בעסקים הקטנים והבינוניים, מורידה בצורה דרסטית את כמות הצרכנים במקומות אלה, ודבר זה עלול להביא לסגירתם וליצירת נטל כלכלי קשה על החברה (שכן המפעלים הגדולים מעלים את תפוקתם בקצב כה גבוה, עד כי בעלי העסק הקטנים אינם יכולים להתמודד בצורה שווה עם הלחץ התעשייתי). אין ספק כי כניסתן של המשאבות לעולם התעשייתי שינתה את אופן הייצור של חברות רבות, וניכר כי השימוש בהן רק יגבר בעתיד.
משאבות נוספות: טבולותמים

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן