סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

המדריך המלא לתיקון משאבות טבולות

היכרות עם סוגים שונים של משאבות טבולות ושיטת הפעולה שלהן מאפשרת לנו לדעת כיצד להתמודד עם התקלות הנפוצות. בנוסף, במאמר הבא נסביר באיזו תדירות לתחזק משאבות טבולות ומהי הדרך הטובה ביותר לתחזק משאבה בלי לחרוג מהתקציב

תיקון משאבות טבולות הוא שירות חשוב שניתן על ידי חברות מקצועיות בפריסה ארצית רחבה. עם זאת, לא כל מי שמשתמשים בסוג כזה של משאבות יודע לזהות את התקלות הנפוצות ואת הצורך בשירות תיקונים. כמו כן, מסתבר שתחזוקה נכונה ומבוססת מאפשרת למנוע מלכתחילה את התקלות הנפוצות. 

מהן משאבות טבולות?

משאבות טבולות מופעלות על ידי מנועים סגורים הרמטית והן מותקנות באזורים שבהם מתנקזת צנרת מים. בזכות המבנה הייחודי של משאבות טבולות, ניתן להשתמש בהן כדי לשאוב מי ביוב, מי ניקוז, פסולת ביוב, סוגים שונים של שמנים ועוד. בין היתר, משאבות טבולות נמצאות בבתים פרטיים עם מרתף וגם בחניונים תת קרקעיים, מפעלי ייצור וסוגים נוספים של מקומות בעייתיים ונמוכים מתחת לפני הקרקע.

כיצד פועלות משאבות טבולות?

משאבות טבולות מופעלות אוטומטית לפי מפלס הנוזלים בתוך הבור. כאשר המפלס עולה והמשאבה הופכת להיות טבולה בתוך הנוזלים, היא מתחילה לפעול בצורה אוטומטית. בשלב הזה, המשאבות הצנטריפוגליות בעלות מעבר חופשי גם מאפשרות העברת נוזלים ומוצקים. כך למשל משאבה לניקוז ביתי מסוגלת להתמודד עם העברת נוזלים של עד 5 ס"מ, בעוד משאבות מסחריות מתמודדות בהצלחה גם עם מוצקים גדולים

תחזוקת המשאבה

השאלה שחוזרת על עצמה אצל הלקוחות השונים היא באיזו תדירות לתחזק משאבות טבולות. מצד אחד, תחזוקת משאבות טבולות משפיעה בצורה דרמטית על הביצועים שלהן ועל הסיכוי שנסבול מתקלות. מצד שני, לא כולנו יודעים מהי הדרך הטובה ביותר לתחזק משאבה ויש גם הבדלים בין הדגמים. לכן, את תחזוקת המשאבה הכי חשוב לבצע לפי הנחיות היצרן ואחת לכמה חודשים מינימום.

כיצד אוכל לדעת אם יש צורך בתיקון או החלפה של המשאבה שלי?

החדשות הטובות הן שניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע בכל מקרה של דילמה והתלבטות. אם למשל אתה שואל את עצמך איך אתה יודע אם המשאבה שלך זקוקה לתיקון, כנראה שכבר זיהית שיש תקלה שמונעת את השאיבה של מי הביוב ואת הניקוז של הנוזלים מהמקומות הנכונים. בשלב הזה גם אולי כבר תפסיק לשאול את עצמך מדוע עליי להחליף את המשאבה שלי, אלא תתמקד בשאלה מה אפשר לעשות כדי לתקן אותה.

הנה לדוגמא כמה פתרונות שיכולים להסביר איך לתקן משאבה טבולה ולהחזיר אותה לפעילות:

א. משאבה טבולה שלא עובדת – תיקון משאבה טבולה מתבצע לפי המאפיינים של התקלה. אם המשאבה בכלל לא עובדת, צריך לבדוק האם יש בפנים מגבונים לחים או חפצים שחוסמים אותה. כמו כן, מגבונים, עלים וחפצים שונים עלולים להתלפף סביב רכיבי המשאבה ולגרום לתקלות קשות שמחייבות את החלפת המנוע.

ב. עומס וחשש לקצר חשמלי – תיקון משאבה טבולה באופן חד פעמי יכול למנוע הוצאות נוספות בעתיד. זה למשל מה שקורה אם מזמינים איש מקצוע כדי להתקין הגנת מנוע ומפסק עומס, שגם מונע קצר שעשוי לגרום לשריפה. 

ג. הצטברות חול, אבנים ובוצה – שאיבת ביוב אחת לתקופה היא חלק חשוב בתחזוקת משאבות טבולות. אם מבצעים את התחזוקה באופן מקצועי, מונעים את התקלות הנפוצות. 

יש לך עוד שאלות לגבי משאבות טבולות? רוצה להפיק את המקסימום מהמשאבה הקיימת? המומחים של סליל המנוע בע"מ מחכים לקבל ממך פניה מסודרת באתר או בשיחת טלפון. 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן