סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

ההבדל בין מנועי DC לעומת מנועי AC

מנועי DCהיכרות עם המאפיינים השונים של מנועי DC לעומת מנועי AC יכולה לעזור לנו להתאים כל אחד מהם לפרויקט חשמלי מסוים. במאמר הבא נסביר מהם סוגי המנועים הזמינים, כיצד בוחרים אותם ומה היתרונות

רכישת מנוע חשמלי דורשת היכרות עם הדגמים השונים הקיימים בשוק. אבל מלבד השוואה בין הדגמים לפי מחירים או זמינות, חשוב שנדע פחות או יותר איך כל אחד מהם עובד. באמצעות היכרות עם שיטת הפעולה של כל סוג של מנוע, יש סיכוי גבוה יותר שנוכל ליהנות מתפוקה מוגברת ויעילה שלו גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. בהקשר הזה, אין ספק שאת רוב תשומת הלב נרצה להשקיע בשאלה מה בעצם ההבדל בין מנועי DC לעומת מנועי AC

מהו מנוע dc ומהו מנוע ac?

מנועי dc הם מנועי זרם ישר, בעוד מנועי ac הם בעלי זרם חילופין. מנועי DC נחשבים מנועי צעד ושיטת הפעולה שלהם שונה מהאופן שבו עובדים מנועי AC, שיכולים להיות סינכרונים או א-סינכרוניים. בנוסף, אפשר לראות הבדלים בין מנועי DC לעומת מנועי AC בעוד כמה פרמטרים:

א. מבנה המנוע – את ההבדל בין מנועי DC לעומת מנועי AC אפשר לראות בעיקר במבנה המנוע. כך למשל ברוב מנועי ה-DC בעלי זרם ישר קיימות מברשות שתפקידן לסגור את המנוע וליצור מעגלים אלקטרו מגנטיים להפעלתו, בעוד במנועי AC יש מבנה שנחשב פשוט ובסיסי יותר ולכן הם גם נחשבים אמינים.

ב. אופן השימוש – מנועי DC לעומת מנועי AC נבדלים באופן השימוש. בסוג הראשון משתמשים כדי לשלוט בגודל המתח החשמלי, בעוד בסוג השני משתמשים בגלל התחזוקה הנוחה.

ג. קהל יעד – מנועי AC הרבה יותר שכיחים ומשתמשים בהם גם בתעשייה וגם למטרות פרטיות. לעומת זאת, מנועי DC רלוונטיים בעיקר לכלי רכב מנועיים.

מהם סוגי המנועים הזמינים בשוק?

המפרט המלא של כל סוג מנוע עוזר להבין מתי ואיך להשתמש בו. בשביל לעשות את זה בצורה מלאה לא מספיק להסתכל על ההבדלים בין מנועי DC לעומת מנועי AC, אלא צריך לבחון גם את שאר סוגי המנועים הזמינים בשוק: מנוע תלת פאזי, מנוע חשמלי עם גיר וכן הלאה.

התייעצות עם בעלי מקצוע היא הדרך הכי טובה להכיר את ההבדלים בין סוגי המנועים הזמינים בשוק. מלבד היכרות עם המפרט המלא של כל סוג של מנעול מבחינת מידת ההתאמה שלו לדרישות של קהל היעד והלקוחות, זה גם אומר לקבוע את התקציב ההגיוני לכל מוצר.

כיצד לבחור את סוג המנוע המתאים ביותר?

יש כמה כללי מפתח שעליהם כדאי להקפיד על מנת לבחור בין סוגי מנועים שונים. בשלב הראשון צריך להבין מה בדיוק עומדים לעשות עם המנוע, איזה שיקולי בטיחות ישפיעו על הרלוונטיות שלו למטרות שאותן מנסים להשיג וגם מה זה אומר מבחינת שיקולי התקציב. בשלב השני נכנסים אל עובי הקורה תוך התייעצות עם בעלי מקצוע, אבל שואלים גם על ההתקנה.

מבחינת ההבדל בין מנועי DC לעומת מנועי AC למשל, צריך לבחור את סוג המנוע המתאים ביותר לפי הייעוד שלו. אין סיבה להשתמש במנוע מסוים אם הוא לא אמור לתפקד בצורה אמינה גם בתנאי לחץ או עומס, כאשר מצד שני גם לא צריך לבחור מלכתחילה את המנוע הכי יקרה.

בסופו של דבר, ההחלטה תלויה באופי הפרויקט וכאן גם נכנסים לתמונה המומחים של סליל המנוע בע"מ. אז כדי להחליט, כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן