סליל המנוע בע"מ

התקשר
צור קשר
חיפוש
נווט
התקשרו עכשיו
073-7821089

 

 

 

 

 

 

איך משאבת מים עובדת?

כדי להבין מהי משאבת מים יש להבין קודם את העיקרון שלפי עובדות משאבות בכלל ולמה הן שונות אחת מהשנייה לפי מטרותיהן. משאבות הן מתקנים מגוונים שעובדים על עיקרון אחד בסיס של העברת חומרים ממקום אחד לשני ולכן מגוונות מאוד בשימושים שלהן. כל משאבה בנויה לפי הצורך שיש בה ולכן אנחנו מוצאים משאבות שמתוכננות לעמוד בעומסים שונים, לעבוד ידנית או חשמלית, הידראולית או בכל דרך אחרת שבה היא יכולה להועיל למי שזקוק לה. משאבה משנה את מהירות זרימת הנוזל או הגז ואת הלחץ שלו וזה עיקר תפקידה, אם כי בעיקרון אנחנו מתייחסים בעיקר למשאבה שמעבירה נוזלים ממקום למקום וזקוקה למנוע שיאפשר לה לעשות זאת. משאבות מים הן המשאבות העיקריות שבהן משתמשים היום למטרות כמו שאיבת מים במקרים של הצפות, שאיבות ביוב ושאיבות מים כדי להגביר את הלחץ של זרימת המים בצינורות מים בבניינים רבי קומות.

הפעלה של משאבות

משאבת מים אמורה לשנות את לחץ המים במקרים שבהם היא מיועדת לכך, בעיקר בבניינים רבי קומות שבהם לחץ המים יורד בכל קומה שעולים למעלה, או משאבות שמוציאות מים ממקומות מוצפים וגם את זה אנחנו מוצאים במקומות כמו בנייני מגורים ובניינים ציבוריים מוצפים. משאבות כאלה יכולות להיות גם בשטח פתוח ומה שחשוב לדאוג לו במקרים כאלה הוא הזנת המנוע כדי להפעיל ביעילות את המנוע שלה. ככל שהיא עובדת בצורה עוצמתית יותר כך גם הנזק שהיא מונעת ומתקנת יקטן מהר יותר. במקרים רבים זה אפילו קריטי לעבוד במהירות כדי להציל חיים ולכן משאבות מים חזקות חייבות להיות זמינות גם לשירותי הצלה או לגופים שונים שמודעים לסכנת הצפות כדי להציל חיים ורכוש. היינו עדים לחשיבות של משאבות מים כאלה בכמה אסונות שנגרמו בשנים האחרונות בגלל הצפת מי גשמים באזורי מגורים ולמרבה הצער לא להספיקו להגיע מהר מדי ולשאוב את המים בזמן.

משאבות ידניות ועצמאיות

למנוע יש כמה אפשרויות הזנה, באמצעות חשמל או דיזל או דלק, או אפילו משאבות ידניות. זה חשוב משום שבמקרים רבים מציבים את המשאבות במקומות שבהם אין מקור הזנת כוח כמו חשמל או תנאים נאותים לעבודה ולכן הן חייבות להיות עצמאיות לגמרי על מנת לפעול. משאבות ידניות קיימות היום בדיוק מאותה סיבה והן שימושיות לא פחות ממשאבות בעלות מנוע שיש לו כוח רב יותר. כשקונים משאבות מים צריך לדעת לאיזו מטרה משתמשים בהן ולהתאים את המשאבה לצרכים ולמטרות שלה.

מטרות שלשמן זקוקים להצבת משאבות מים

משאבות המים המוכרות ביותר שעשו בהן שימוש היסטורי הן המשאבות ששואבות את מי התהום שלנו ואת המים ממקורות שונים כמו מעיינות כדי להזרים אותם למפעלי המים כמו של מקורות. ללא משאבות מים כאלה האדם לא יכול היה לייעל את הבאת המים לבתים או לשימוש חקלאי. אנחנו מכירים את משאבות המים הידניות מבארות מים עתיקות שהחליפות את הדלי והבחל הפשוטים ומבינים כמה התקדמנו מאז לכך שאפשר להזרים מי שתייה בצינורות ישירות לברזים בבתים.

משאבות מים להגברת לחץ זרימה בבניינים
 – בעיה מוכרת לכל מי שגר בבניינים רבי קומות בארץ ועולם. משאבות המים שמוצבות בבניינים כאלה אחראיות אל רק להבאת מי שתייה כי אם גם לצורך הזרמת מים למטרת כיבוי אש במקרה של שריפות.

הצפות מים
 – שימוש במשאבות טבולות שמעבירות את המים ממקום למקום. בדרך כלל במרתפים, בחניונים, בפרירים של מעליות ובבורות שונים שבהם מתנקזים מי תהום שעולים למעלה או משקעים שממלאים בורות אלה. נדרשות בעיקר כדי לחלץ אנשים או רכוש כמו כלי רכב ותכולה ששוקעת לתוך המים.

משאבות טבולות לביוב
 – העברת ביוב במערכות שבהן צינור הביוב הראשי ונקודות הביוב אינן מסונכרנות בגובה שלהן.

משאבה טבולה

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן